Velkommen til vår nye nettside! Vi oppdaterer kontinuerlig med rettelser og ny funksjonalitet. Finner du feil eller har kommentarer? Kontakt: web@vinforum.no
Nebbioloviner fra 2018

Foto: Eirik Sand Johnsen - Innhøsting i godt vær hos Le Piane i 2018

Artikler

Nebbioloviner fra 2018

Eirik Sand Johnsen

Eirik Sand Johnsen

Redaktør og vinskribent

redaksjonen@vinforum.no

Publisert:

15. desember 2024

Sist endret:

25. desember 2025

2018-årgangen for nebbiolo i Piemonte er litt oversett, litt glemt, kanskje litt misforstått. Men den har laget noen virkelig fine viner, og allerede er de seks år gamle. Her er noen du bør kjøpe.

Har du først fått smaken på modne, gjennomskinnelige nebbioloviner, med friskheten i behold, uten slitenhetstegn og uten dominans av det høstlige, det jordlige, men med floralitet og bærfrukt, ja da er det litt kjørt for de mørke, de maltaktige og trette vinene. Men det er ikke allverden med nebbiolovin som kommer dit, og hvem vet forøvrig hvordan dagens baroloer og barbarescoer vil holde, og smake i fremtiden?

Bli abonnent!

Du må være innlogget for å fortsette å lese. Abonnenter har tilgang til masse gode artikler, vår vindatabase med over 42000 smaksnotater, og mottar 5 magasiner i postkassen årlig.

Våre abonnementer koster fra 89 kr i måneden eller 990 kr i året og kan betales med Vipps! Du kan også velge tilleggsabonnement for notater fra polets spesialslipp.

Siste artikler

Les våre nyeste artikler