Velkommen til vår nye nettside! Vi oppdaterer kontinuerlig med rettelser og ny funksjonalitet. Finner du feil eller har kommentarer? Kontakt: web@vinforum.no
Ikoniske Berg Schlossberg fra Breuer

Foto: Jon Wyand

Tyskland

Ikoniske Berg Schlossberg fra Breuer

Arild Haaland & Gard Ådne Kverneland

Arild Haaland & Gard Ådne Kverneland


Publisert:

12. juni 2026

Sist endret:

13. juni 2026

Flere av medlemmene i vinklubben Clos du Stavanger har over tid kjøpt vin fra Georg Breuer i Rheingau, og da særlig fra vinmarken Berg Schlossberg. Dermed ble det mulig å gjennomføre en vertikalsmaking av Breuers ikoniske toppvin, med alle årganger fra 2004 til 2023, bortsett fra 2011.

Vin med kunstneretiketter har et litt broket rykte her i Norge. Men selv om polets egen kunstnervin aldri har nådd de store kvalitative høyder, er Breuers Berg Schlossberg et litt annet dyr. Smakingen bekreftet vårt inntrykk av at dette er en vin som hører hjemme i toppsjiktet blant tørre rieslinger. Det var også et spesielt og vakkert syn å se de 19 ulike kunstneretikettene ved siden av hverandre på bordet. Smakingen startet med en liten masterclass på zoom med Theresa Breuer. Hun fortalte entusiastisk om vinmarken Berg Schlossberg.

Bli abonnent!

Du må være innlogget for å fortsette å lese. Abonnenter har tilgang til masse gode artikler, vår vindatabase med over 42000 smaksnotater, og mottar 5 magasiner i postkassen årlig.

Våre abonnementer koster fra 89 kr i måneden eller 990 kr i året og kan betales med Vipps! Du kan også velge tilleggsabonnement for notater fra polets spesialslipp.

Siste artikler

Les våre nyeste artikler